Občanské právo

Potřebujete poradit s nájemní smlouvou? Kupujete nemovitost? Jste v insolvenci? Advokátní kancelář Eva Decroix je vždy na vaší straně!

Nájemní smlouvy

Potřebujete uzavřít nájemní smlouvu na byt, dům, pozemek aj.? Nejste si jisti tím, co všechno musí obsahovat? Chcete předejít případným sporům, ať už jste v pozici pronajímatele či nájemníka? Poradím vám se všemi náležitostmi uzavírané smlouvy, vysvětlím vaše práva a povinnosti a pomohu i s tím, jak vyřešit problémy s vaším nájemcem/pronajímatelem.

Nákup a prodej nemovitostí

Máte obavu, aby koupě či prodej vaší nemovitosti dopadl dobře? Krok za krokem vás tímto procesem provedu a podíváme se společně na všechny jeho právní aspekty. Vytvoříme smlouvu šitou přímo na míru, abyste byli chráněni a spokojeni.

Půjčky, směnky, insolvence

Pomocnou ruku vám mohu podat i v případě právních úkonů z finanční oblasti. Potřebujete půjčku nebo vy sami hodláte poskytnout peněžní obnos jiné osobě? Ocitli jste se v platební neschopnosti a musíte vyřešit svou finanční situaci insolvenčním řízením? Věřte mi, že společně najdeme cestu z problémů.

Sousedské spory

Vztahy mezi lidmi nejsou vždy jednoduché. Obzvláště sousedi se mohou lehce dostat do sporu, když se snaží chránit sami sebe a svůj majetek. Najít společnou řeč je pak velmi obtížné. Mějte proto přehled o svých právech a předejděte tak dlouholetým sporům. Poradím vám, jak se bránit zlovůli a neohleduplnosti vašich sousedů.

Zastupování v soudním řízení

Nastal ve vašem životě okamžik, kdy potřebujete využít služeb obhájce? Zastupování zahrnuje značnou část mé pracovní náplně a týká se všech oblastí občanského práva.

Pracovní právo

Pracovní poměr, dohoda o provedení práce, výpověď, odstupné, spory týkající se mzdy, pracovních úrazů, kázně na pracovišti apod. Seznámím vás s vašimi právy a povinnostmi a společně vyřešíme vaše pracovní záležitosti.

Spolkové právo

Potřebujete založit spolek a nejste si jisti, jaké dokumenty jsou pro jeho vznik zapotřebí? Díky novému občanskému zákoníku došlo k mnoha změnám i v neziskové oblasti a já vám poradím, jak se v nich orientovat.

Právo duševního vlastnictví

Víte, jak byste měli chránit výsledky vaší duševní činnosti? Nechte si poradit v oblasti autorského práva k literárním, uměleckým a vědeckým dílům nebo ve sféře průmyslová práva (patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, zeměpisná označení, ochranné známky aj.).

Máte-li jakýkoliv právní problém, se kterým si nevíte rady, nepodceňujte jej a obraťte se na advokáta. Každý problém má své řešení, ale čím dříve se začne řešit, tím je řešení snazší a cesta ven rychlejší. Nepodnikejte důležité právní kroky na vlastní pěst. Běžte se poradit! Eva Decroix je Váš advokát v Jihlavě.

Krátká konzultace v počátcích podnikání nebo řešení majetkového sporu vám ušetří velké starosti a náklady v dalších letech. Advokát je Váš „přítel na telefonu“ – vždy připraven poradit při pochybách o správné odpovědi a zvolené cestě.

Advokátní kancelář Decroix je členem: